Ivo Cicvárek a jeho host Pavel Čadek

Koncert 201613887139_708111005994660_8987383411243206275_n
Nová Terasa, Police nad Metují

Spolek Apeiron ve spolupráci s Městem Police nad Metují představil v Polici nad Metují písničkářské duo Ivo Cicvárek a Pavel Čadek.
Poslední sobotní večer v červenci zpříjemnili šesti desítkám posluchačům na Nové Terase brněnští hudebníci Ivo Cicvárek a Pavel Čadek. Ač oba dva sami sebe zvou písničkáři, jejich nástrojové obsazení bylo docela netypické: kromě tradiční kytary ještě klavír a violoncello.
V první polovině večera se oba postupně představili jako sóloví hráči a zpěváci. Police nad Metují nejspíš poprvé slyšela písničkáře s violoncellem, ale Pavel Čadek si svou bezprostředností a kouzlem tónů dokázal získat srdce posluchačů snad hned po prvním akordu. Zatímco Ivo Cicvárek vzpomínal na Polici nad Metují z pracovního pohledu, protože dělá v ČT Brno dramaturga pořadu Záhady Toma Wizarda (natáčení jednoho z dílů probíhalo v polickém klášteře a na Ostaši letos na jaře), Pavel Čadek vzpomněl na svoje léta v ZUŠ. „Netušil jsem, kde je Police nad Metují, ale jméno města jsem znal. Protože jsem se účastnil hudebních soutěží a vítězové byly téměř vždy pouze ze dvou škol: Hudební škola Hlavního města Prahy a ZUŠ Police nad Metují,“ vzpomněl violoncellista Čadek.
Ale hlavní slovo krásného a teplého večera měly písně obou aktérů. Lyrické a velice vstřícné texty společně se střídající se kytarou, klavírem a violoncellem ovládly Novou Terasu, která přijímala básnické a poetické obrazy z dílny obou autorů. Nečekaný zážitek vyplynul ze spojení hudby pánů Cicvárka a Čadka a výstavy Petra Stibrala, která byla pro návštěvníky otevřena během přestávky.
Druhá polovina večera se už nesla ve společném vystoupení dua brněnských písničkářů. Ivo Cicvárek se představil i v roli speakera, a i tato poloha mu seděla víc než dobře. Koncert končil ve tmě, prozářené pouze hořícími svíčkami na stolcích diváků a tlumeným světlem z oken okolních domů, které se v průběhu koncertu začaly kolem Nové Terasy otevírat. Ivo Cicvárek potvrdil, že jeho nominace na cenu Anděl za poslední CD s názvem „Velký svět“ byla oprávněná.

Novou Terasu podporují: Město Police nad Metují, Muzeum papírových modelů Police nad Metují, ZUŠ Police nad Metují, Květinářství U Petry, Zelenina Suchomel, Vinotéka Sodomková, Karel a Jana Křepelkovi – Restaurace Sokolovna, Martin Cibulka – Kapitol a. s., BB Kavárna, Pizzeria Janeba, SDH Velká Ledhuje a Planeta ryb.
Mediálním partnerem je Naše Broumovsko.
Patronem spolku Apeiron je filosof Radim Kočandrle.
Patronem Nové Terasy je starostka města Police nad Metují Ida Jenková.
Pavel Frydrych, Apeiron z. s.

13669711_708113272661100_3656508651604438425_n